February 25, 2024

Mikrosilnik protetyczny – do czego służy?
Mikrosilnik, czasami określany również jako mikromotor protetyczny, pozwala na dokładną obróbkę przedmiotów o niewielkich rozmiarach. W pracach dentystycznych, gdy precyzja jest na wagę złota, to urządzenie staje się niezastąpione. Mikrosilniki stomatologiczne umożliwiają mocowanie do nich różnych rodzajów końcówek, w tym wierteł, które w znaczny sposób rozszerzają możliwości stomatologa. Mikrosilniki stanowią dla nich zasilanie, ułatwiając pracę lekarza.

Jaki mikrosilnik protetyczny wybrać?
Decydując się na konkretny rodzaj mikrosilnika należy także zwrócić uwagę na jego producenta. W Polsce jako najlepszy produkt tego typu często wskazuje się mikrosilnik Marathon. To koreańska firma, która produkuje urządzenia wyróżniające się dużą wytrzymałością. Będą długo służyć w Twoim gabinecie nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Jeśli chcesz kupić mikrosilnik protetyczny tanio, wybierz z oferty Mixdent narzędzie Marathon szczotkowe. Jeżeli natomiast interesuje Cię rozwiązanie wyższej klasy, postaw na mikrosilnik Marathon Multi 600. Bez względu na swój wybór, stawiając na urządzenia z Mixdent z pewnością będziesz zadowolony. Wypróbuj i ciesz się najwyższą jakością jeszcze dłużej!

Mikrosilniki protetyczne – potrzebne w każdym gabinecie stomatologicznym
Mikrosilnik protetyczny marathon to jedno z narzędzi dentystycznych, które powinno się pojawić w każdym gabinecie stomatologicznym. To z jego pomocą używa się choćby wierteł służących do wykonywania wielu prac dentystycznych. Dobrej jakości silnik protetyczny powinien być wydajny, posiadać wysoki moment obrotowy i radzić sobie z intensywnym użytkowaniem. Jak znaleźć takie urządzenie? Najłatwiej przejrzeć ofertę Mixdent. Znajdziesz w niej mikrosilnik Marathon protetyczny w kilku wersjach. Dobierzesz je odpowiednio do swoich potrzeb. Sprawdź i zamów jeszcze dziś.

Mikrosilnik bezszczotkowy czy szczotkowy? Najważniejsze rodzaje
Mikrosilniki protetyczne różnią się między sobą obsługą – mogą posiadać sterownik ręczny, nożny lub kolanowy. Oprócz tego wyróżnia się również dwa podstawowe rodzaje, warunkowane konstrukcją jaką posiadają prostnice.

Pierwszy to mikrosilniki szczotkowe. To tańsza opcja, która charakteryzuje się obecnością trących powierzchni – kolektora i szczotki. To dość prosta konstrukcja, dzięki czemu ich niezaprzeczalną zaletą jest niska cena. Są jednak urządzeniami mniej wyspecjalizowanymi niż mikrosilniki bezszczotkowe. Trzeba też pamiętać, że narzędzia szczotkowe z czasem będą się wycierać, stąd konieczna będzie ich okresowa wymiana. Mają też zazwyczaj mniejszą moc.