February 25, 2024

Jak założyć gabinet sprzęt stomatologiczny i dobrze na tym zarobić? Z tego tekstu dowiecie się, jak powinno wyglądać otwarcie takiego biznesu krok po kroku. Jakie powinno być wyposażenie gabinetu stomatologicznego i jakie wymogi trzeba spełnić, aby móc prowadzić klinikę? Potrzebne informacje prezentujemy poniżej.

TJ2688 A1

Jak otworzyć gabinet stomatologiczny, nie będąc lekarzem?
Kolejną kwestią będzie wyjaśnienie popularnych wątpliwości związanych z otwarciem własnego gabinetu stomatologicznego. Aby go założyć, nie musicie posiadać medycznego wykształcenia.

Jest jednak pewien „haczyk” – aby móc to zrobić, konieczne będzie założenie niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (NZOZ). Dopiero w jego ramach będziecie mogli założyć własny gabinet.

Gabinet stomatologiczny – przepisy prawne
Kolejnym etapem tego, jak otworzyć gabinet stomatologiczny będzie zaznajomienie się z przepisowymi wymogami, jakie musi on spełnić. Wymieniamy je poniżej.

Otwarcie gabinetu stomatologicznego – wymogi
W przypadku gabinetu dentystycznego, prowadzonego w ramach indywidualnej i grupowej praktyki lekarskiej warunki prowadzenia takiej działalności określają przepisy zawarte w treści Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. Zgodnie z nimi lekarz wykonujący działalność leczniczą jako indywidualną praktykę lekarską jest zobowiązany spełniać następujące warunki:

posiadanie prawa do wykonywania zawodu,
brak zawieszenia w prawie do wykonywania zawodu,
brak poddania karze pozbawienia prawa do wykonywania zawodu,
dysponowanie pomieszczeniem, w którym będą udzielane świadczenia zdrowotne, wyposażonym w produkty lecznicze, wyroby medyczne, aparaturę i sprzęt medyczny odpowiedni do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych, oraz posiadanie opinii właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o spełnieniu tych warunków,
uzyskanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Warto więc zwrócić uwagę na ofertę sprawdzonego polskiego producenta. Firma Makromed w zeszłym roku obchodziła 25-lecie istnienia i przez ten czas wyprodukowała już prawie 5,5 tys. unitów! Jej flagowy produkt – zaprezentowany 2 lata temu model Exima neo – cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego to z pewnością nie lada inwestycja. Jednakże wspomniane wcześniej narzędzia to tylko początek wyposażenia gabinetu. Niezbędne są także wszelkiej maści wypełnienia, leki, podstawowe środki higieny, akcesoria, pojemniki, worki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, dzięki której wyposażenie gabinetu
Unity stomatologiczne będzie o wiele prostsze.

Zakup za gotówkę czy zakup ratalny?