June 21, 2024

Właściwy wybór zależy od wymaganego momentu obrotowego. Dzieje się tak, ponieważ silniki te są klasyfikowane zgodnie z ich momentami obrotowymi. Są w zasadzie 3 rodzaje silników krokowych: cienki, standardowy i wysoki moment obrotowy. Teraz, chyba że znasz wymagania dotyczące momentu obrotowego konkretnej drukarki 3D, nie będziesz mógł wybrać. Dodatkowo, wybranie złej opcji będzie cię kosztować ogromną cenę, ponieważ po prostu nie można jej użyć. To jest krótki opis każdego aspektu, który pomoże Ci w łatwym wykonaniu pracy.

Wskazówki dotyczące wyboru silnika krokowego do drukarki 3d

Cienki silnik krokowy: Jest to idealny wybór do zastosowań lekkich lub o niskim momencie obrotowym. Jest kompaktowy i ma znamionowy moment obrotowy 20-25N.cm. Jest to najlepszy wybór dla wytłaczarek z napędem bezpośrednim, a jego największą zaletą jest niska cena i kompaktowa konstrukcja.

Standardowy silnik krokowy nema 17: Jak sama nazwa wskazuje, jest to standardowa opcja z momentem obrotowym 40-45N.cm. Jest to najpopularniejszy wybór i działa z większością drukarek 3D. Jest większy niż cienki silnik krokowy i ma szeroki zakres zastosowań.

Silnik krokowy o wysokim momencie obrotowym: To jest największy i najpotężniejszy, o znamionowym momencie obrotowym 50-56N.cm. Ponieważ są duże, można ich używać tylko w stałych lokalizacjach. Najbardziej nadają się do prac CNC, nie do druku 3D. W związku z tym, możesz je w zasadzie zignorować.

Po określeniu wymaganego typu silnika zgodnie z momentem obrotowym, najlepszy silnik można wybrać zgodnie z prądem znamionowym, indukcyjność, opór, napięcie znamionowe, itp.

zobacz więcej na https://www.oyostepper.com