June 21, 2024

Precyzyjny dobór narzędzia do rodzaju wykonywanego zabiegu ma ogromne znaczenie. To dlatego wiertła stomatologiczne diamentowe stanowią tak szeroką grupę produktów. Są to najtwardsze i najtrwalsze elementy spośród wszystkich wierteł używanych w gabinetach. Końcówka jest w tym przypadku pokryta ziarnami nasypu diamentowego, które umożliwiają łatwe i dokładne opracowywanie zębiny w wybranym zakresie.

Tak jak wyżej wyjaśnione kupując wiertła musimy zwrócić uwagę na różne elementy. Nie każdy gabinet musi być kilkanaście rodzajów kątnic, turbin i prostnic, ale powinien mieć przynajmniej po jednym modelu każdego rodzaju. W ten sposób będziemy pewni, że będziemy mogli doskonale dobrać narzędzie do konkretnej potrzeby. Jednak wybór kilku modeli nie będzie wcale taki łatwy!

10 Szt. Wiertła dentystyczne z węglika wolframu

Jakie zadania może spełniać kątnica?
Sama kątnica może mieć wiele zastosowań. Wśród nich możemy wymienić:

resekcję zęba – czyli usuniecie wierzchołka korzenia i wypełnienie dziury specjalnym materiałem,
wiercenie trepanacyjne – służące do wywiercania większych niż standardowo dziur w zębach,
wykończenie wnęk i wypełnień – zabieg mający na celu wyszlifowanie zęba, tak aby naturalnie pasował do naszej jamy ustnej,
separacja – zabieg polegający na rozłączeniu kilku korzeni przed zabiegiem ekstrakcji, tak aby ząb mógł łatwiej wyjść.
Jak widzicie wiele jest możliwości już przy jednym narzędziu, dlatego warto wybierać sprawdzone, znane rozwiązania, które będą działać bezproblemowo przez wiele lat.

Różnorodne wiertła diamentowe
Zakres prac wykonywanych przez wiertła dentystyczne może być bardzo różny – wszystko dzięki temu, że występują w wielu kształtach i rozmiarach. Dostępne są m.in. modele szczelinowe, kulkowe i stożkowe, które pozwalają na opracowywanie zęba w pożądany sposób i przygotowanie go do dalszych zabiegów.

Podsumowanie
Dobre wyposażenie gabinetu stomatologicznego może sporo kosztować, ponieważ lekarze muszą mieć możliwość skorzystania z najlepszych narzędzi. Tylko wtedy będziemy mogli wracać z prawdziwym, perłowym uśmiechem do domu po przeprowadzonym zabiegu.

Końcówki stomatologiczne – kątnice, prostnice, turbiny, szybkozłączki