February 25, 2024
MD1500W Kamera

Przyszłość technologii dentystycznej jest tutaj i będzie się tylko poprawiać. Z pomocą sztucznej inteligencji możemy lepiej zrozumieć, jak działają nasze zęby i jak możemy poprawić zdrowie jamy ustnej.

Kamera wewnątrzustna to urządzenie stosowane w stomatologii od wielu lat. Służy głównie do robienia zdjęć wnętrza jamy ustnej pacjenta i może służyć do diagnozowania, planowania leczenia i monitorowania leczenia.

Zastosowanie kamer wewnątrzustnych doprowadziło do zwiększenia diagnozy i wykrywania chorób, takich jak rak jamy ustnej, który jest obecnie jednym z najczęstszych nowotworów na świecie. Zastosowanie tego urządzenia pozwala również dentystom na lepsze zrozumienie potrzeb swoich pacjentów poprzez dostarczanie im dokładnych i wyraźnych reprezentacji wizualnych.

4 powodów, dla których organizacje opieki zdrowotnej powinny inwestować w kamery wewnątrzustne

  1. Cyfrowe systemy obrazowania mogą przechwytywać, przechowywać i udostępniać obrazy jamy ustnej pacjenta innym świadczeniodawcom opieki zdrowotnej w celu diagnozy i leczenia.
  2. Systemy obrazowania cyfrowego mogą zapewnić dentyście dokładniejszą diagnozę, pozwalając mu zobaczyć wnętrze jamy ustnej bez konieczności używania endoskopu lub sondy.
  3. Cyfrowe systemy obrazowania można wykorzystać do fotografii wewnątrzustnej, co jest świetnym sposobem na pokazanie pacjentom, jak wyglądają ich zęby przed pójściem na leczenie, takie jak wypełnienie lub korona.
  4. Cyfrowe systemy obrazowania są wykorzystywane jako narzędzie edukacyjne w szkołach stomatologicznych i innych programach szkoleniowych, aby pomóc uczniom nauczyć się diagnozowania i leczenia chorób zębów u pacjentów, którzy mogą nie być w stanie wystarczająco szeroko otworzyć ust do badania endoskopem lub sondą.