June 21, 2024

Lampy polimeryzacyjne stomatologiczne jest urządzeniem typowo używanym w polimeryzacji tworzyw sztucznych. Wykorzystuje światło do polimeryzacji ciekłej żywicy z tworzywa sztucznego do postaci stałej i jest najczęściej stosowany w produkcji części formowanych na dużą skalę.

Lampy utwardzające składają się z przezroczystej komory wypełnionej gazem obojętnym, takim jak azot lub argon. Lampa wykorzystuje światło do zainicjowania procesu polimeryzacji i może być wykonana ze szkła, kwarcu lub metalu.

Dopasowanie odpowiedniej lampy polimeryzacyjnej do Twojego stylu i sytuacji oświetleniowej. (lampa do wybielania zębów )

W procesie utwardzania ważnym czynnikiem jest rodzaj źródła światła. Najlepsze utwardzające źródło światła dla twojego stylu i sytuacji oświetleniowej zależy od konkretnej techniki polimeryzacji, której używasz.

Kiedy stosujesz technikę fotopolimeryzacji, która wymaga ciepła, np. utwardzanie UV, dobrym wyborem jest lampa halogenowa. Kiedy używasz techniki fotopolimeryzacji, która nie wymaga ciepła, takiej jak LED lub niskonapięciowe lampy halogenowe, często najlepszą opcją jest świetlówka.

W tym wstępie omówimy, jak różne rodzaje źródeł światła współpracują z różnymi technikami polimeryzacji i do jakiego rodzaju światła utwardzającego są najlepiej dostosowane.