June 21, 2024

Skaler ultradźwiękowy stomatologiczny to urządzenie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe do usuwania płytki nazębnej, kamienia nazębnego i przebarwień z zębów.

Różne rodzaje skalerów ultradźwiękowych to:

  1. Rękojeść – rękojeść lub „koniec proksymalny” to głowica urządzenia, która jest trzymana w dłoni użytkownika i zawiera na końcu przetwornik piezoelektryczny.
  2. Jednostka mocy- Jednostka mocy, znana również jako „koniec dystalny”, generuje prąd elektryczny, który przepływa przez przetwornik piezoelektryczny rękojeści w celu wytworzenia fali ultradźwiękowej.
  3. Skalery zasilane powietrzem – są używane przez stomatologów w ich gabinetach i mają długą, cienką sondę, która wibruje z dużą prędkością w celu usunięcia płytki nazębnej na zębach.

Jak wybrać, który skaler ultradźwiękowy jest odpowiedni dla moich potrzeb?

Skalery ultradźwiękowe służą do usuwania płytki nazębnej z zębów. Istnieje wiele różnych skalerów ultradźwiękowych, z których można korzystać, i ważne jest, aby wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Istnieją dwa główne typy skalerów ultradźwiękowych: wysokoczęstotliwościowe i niskoczęstotliwościowe. Te o wysokiej częstotliwości są bardziej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej i zmniejszaniu wrażliwości, ale wymagają również większej mocy niż te o niskiej częstotliwości. Te o niskiej częstotliwości są zwykle tańsze niż te o wysokiej częstotliwości, ale nie usuwają tak dużej ilości płytki nazębnej ani nie zmniejszają czułości.

Ważne jest, aby zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby, zanim zdecydujesz, jaki rodzaj skalera ultradźwiękowego (końcówka do skalera) chcesz kupić.

Co to jest endometr i do czego służy?