June 21, 2024
Ymarda 6.0X 420mm

Lupy stomatologiczne to standard w wyposażeniu każdego dobrego lekarza. Odpowiednio dopasowane ułatwiają, przyspieszają zabiegi i podnoszą komfort pracy.

Ważne, aby przed zakupem lupy stomatologicznej zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią że dobierzemy lupy odpowiednie do swoich potrzeb. Idealnie dobrane urządzenie pozwoli poprawić głębię obrazu, ostrość widzenia i zapewni wymaganą jasność.

Dlaczego lupy powinny być indywidualne?
Indywidualne lupy zabezpieczają Twój wzrok i ustalają wygodną, ergonomiczna pozycje pracy przy pacjencie. Dzięki idealnemu doborowi i doskonałej optyce lup ExamVision również niezrównane są takie parametry optyczne jak jasność, pole widzenia oraz głębia ostrości.

Co należy wiedzieć przed zakupem lup stomatologicznych ?
Zanim kupimy lupy zabiegowe będziemy musieli ustalić dwa najważniejsze parametry jakimi są ogniskowa i powiększenie. Parametry ustalane są w fabryce podczas produkcji, a klient nie będzie miał możliwości zmian po dokonanym zakupie. Stąd bardzo ważne jest, aby zarówno ogniskowa jak i powiększenie były dobrane idealnie.

Ogniskowa
Ogniskowa to odległość między oczami lekarza a jamą ustną pacjenta. Jest zależna od naszych preferencji, wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy. Zazwyczaj wynosi od 30 do 55 cm. Dobór ogniskowej ma charakter bardzo indywidualny. Lekarze niżsi niż 180cm wybierają częściej lupy okularowe zabiegowe z ogniskową około 34cm. Wyżsi natomiast wybierają lupy o ogniskowej powyżej 42cm. Jednak nie jest to reguła.

Co to jest endometr i do czego służy?
Jakie elementy skadaj si na endometr stomatolog