June 21, 2024

Jak już wspominaliśmy mikrosilnik bezszczotkowy protetyczny to bardzo ważne i wręcz niezbędne narzędzie w każdej pracowni protetycznej, jak i gabinecie. Jego doskonała precyzja produkcji na przykład protez zagwarantowana jest jego ręcznym użyciem.

Czym on właściwie jest? Już to tłumaczymy. Mianowicie jest to niezbędny element wyposażenia każdej pracowni protetycznej. Dlaczego? Ponieważ jest to podstawowy przyrząd podczas wykonywania wszelkich prac w gabinecie. Jakie cechy powinien posiadać najlepszej jakości mikrosilnik protetyczny. Przede wszystkim powinien być solidnie wykonany.

W momencie, kiedy nie wykonuje za nas pewnych czynności maszyna to w większym stopniu możemy starać się zadbać o nawet najdrobniejszy szczegół dokładnego wykonania i wykończenia produktu. Takie możliwości daje właśnie mikrosilnik protetyczny. Można podzielić go na dwie wersje, które znacząco różnią się od siebie. To, na który rodzaj się zdecydujemy zależy od używanych przez nas prostnic.

A więc mikrosilniki protetyczne można podzielić na szczotkowe i bezszczotkowe. Co to są mikrosilniki protetyczne szczotkowe? Umożliwiają one zwiększenie częstotliwości i momentu obrotu oraz mocy przy jednocześnie bardzo małym zużyciu energii. Dodatkowym plusem jest także zapewniony dzięki nim niski poziom hałasu.

Charakteryzują się tym – jak sama nazwa wskazuje – że posiadają szczotki. Jest to niewątpliwa wada, obarczona starszą technologią w porównaniu do mikrosilników bezszczotkowych. Wadą szczotek jest ich wycieranie i problem ze stykiem, czego następstwem są dość częste wymiany. Mikrosilniki szczotkowe są również wolniejsze i mają mniejszą moc. Jednak ich cena jest często co najmniej o połowę niższa, niż do podobnych mikrosilników bez szczotek.