June 21, 2024

Lampy operacyjne medyczne LED – dlaczego warto?
Dlaczego warto wybrać właśnie lampy medyczne LED? Choćby dlatego, że jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które weszły do specjalistycznych gabinetów medycznych i zabiegowych. Zastosowane żarówki LED dają doskonałe światło, o określonej barwie i jasności. Pozwala to właściwie ocenić badane zmiany u pacjenta. Jednocześnie lampy diagnostyczne LED zużywają bardzo mało energii elektrycznej, co pozwala zdecydowanie obniżyć koszty funkcjonowania gabinetu.

Lampa zabiegowa mobilna
Doskonałym rozwiązaniem do wielu gabinetów jest lampa zabiegowa jezdna, zwana też mobilną. Urządzenia tego typu wyposażono w specjalne stojaki na kółkach, umożliwiające ich łatwe przemieszczanie. Są one szczególnie przydatne w tych dziedzinach medycyny, w których konieczne jest badanie różnych obszarów ciała pacjenta. W takich przypadkach zamocowanie lampy na stałe w jednym miejscu utrudniałoby wykonywanie różnych procedur.

Lampa zabiegowa ścienna
Posiadamy również szeroki wybór lamp ściennych. Sprawdzają się one zarówno jako samodzielne lampy zabiegowe, jak i jako wsparcie dla lamp sufitowych, jako dodatkowe oświetlenie podczas operacji lub innych procedur medycznych.

Lampy zabiegowe sufitowe
W naszej ofercie posiadamy również wybór lamp sufitowych o różnych parametrach. Dysponujemy modelami wyposażonymi w jedną lub więcej czasz oświetleniowych oraz o różnych ilościach źródeł światła. Dzięki temu dokonując tak ważnej inwestycji jak lampa zabiegowa bezcieniowa sufitowa można dobrać ją do potrzeb danego gabinetu zabiegowego lub sali operacyjnej. Z kolei technologia LED pozwoli znacznie zredukować koszty wieloletniej eksploatacji sprzętu.

Lampy zabiegowe przeznaczone są do stosowania jako główne lub dodatkowe źródło oświetlenia w diagnostyce oraz przy zabiegach w gabinetach lekarskich, weterynaryjnych, kosmetycznych, a także na salach operacyjnych.